Resultater

Resultater fra løb  i 2017:

Sy’fyns 5daw’s:

1. Etape, Slæbæk den 24/4-2017

2. Etape, Højes Riis. den 2/5-2017

3. Etape, Rantzausminde den 9/5-2017

4. Etape, Vindeby den 16/5-2017 

5. Etape, Rottefælden den 23/5-2017

Samlet og endeligt resultat efter 5 løb

_______________________________

Byfræs 5 – 28 marts 2017

Samlet stilling i Byfræs 2016-17 (opdateret 19/4-2017)

Vintercup jan/feb 2017

Resultater fra løb  i 2016:

Mange Skove Små i Skt Jørgensparken og omegn 27/9 2016 (Tirsdagstræning ved Thomas & Jes)

Klubmesterskab i Lakkendrup 19/11-2016 (Livelox tracking her)

20/9-2016 Sofielund Heksejagten løbsanalyse (Tirsdags træning ved Thomas & Jes)

Sy’fyns 5 daws Forår 2016

B-Løb og Divisionsmatch i Slæbæk den 6/3-2016

 

Resultater fra FØR  2016:

Klubmesterskab 2015
Tirsdagstræning ved Sygehuset d. 3/2-2015
Sofielund Tirsdagstræning d. 9/6-2015
Cross d. 7/4-2015
Skovtest Tirsdagstræning d. 10/3-2015
Klubmestre 2014
Resultater klubmesterskab 2014
Byfræs resultater 2014-15
Byfræs resultater 2013-14
Aprilsnar Halling 1/4-14 – Resultater, analyse og Kort.pdf
Nat i Sofielund træning jan.14
Byfræs stilling .. dec. 2013
Klubmesterskab Lang 2013
&nbsp&nbsp&nbsp&nbsp(og resultatlisten for alle løbere)
Sydfyns 5 Dags
Træning i Halling apr.13
B-løb Højes Ris
Byfræs – samlet resultat – 2012/2013 – 4 bedste løb
Byfræs – samlet resultat – 2012/2013 (printvenlig udgave)
Byfræs – samlet resultat – 6 løb – 2012/2013
Byfræs – samlet resultat – 3 løb – 2012/2013
Byfræs – samlet resultat 2011/2012
4.
runde Byfræs den 10/01-12 (pdf)
3.
runde Byfræs den 6/12-11 (pdf)
2.
runde Byfræs den 15/11-11 (pdf)
Klubmesterskab Svendborg og Faaborg 5/11-11 (emit resultater)
1.
runde Byfræs den 25/10-11 (pdf)
Klubmesterskab Nat 18/1-11. (pdf)
Vintercup 2011
K(lub)M UL 2010 (pdf)
K(lub)M Sprint 2010 (pdf)
Fynbokarrussel & Klubcup 31/8-2010
DM-Sprint 2010
Sy’Fyns 5 daws
6.
runde Byfræs den 16/3-10 (pdf)
5.
runde Byfræs den 11/2-10 (pdf)
Klubmesterskab Nat 2010 6/3-10. (pdf)
4.
runde Byfræs den 22/1-10 (pdf)
3.
runde Byfræs den 10/12-09 (pdf)
Klubmesterskab Nat 17/11-09. (pdf)
2.
runde Byfræs den 12/11-09 (pdf)
1.
runde Byfræs den 22/10-09 (pdf)
DM
bronze i MTBO – H70 – til Luffe !
Klubmesterskab Utra Lang 26/9-09 (pdf)
6. runde Fynbokarrusel den 25/8-09 (pdf)
B-løb i Kirkeby Øst den 23/8
SY´FYNSK 5 DAWS 2009
6.
runde Byfræs den 13/3-09 (pdf)
4.
runde Byfræs den 29/1-09 (pdf)
3.
runde Byfræs den 11/12-08 (pdf)
2.
runde Byfræs den 13/11-08 (pdf)
Klubmesterskab Nat 30/10-08. (pdf)
1.
runde Byfræs den 23/10-08 (pdf)
Klubmesterskab Utra Lang 4/10-08. (pdf)
Klubmesterskab Utra Lang 4/10-08. (eTiming – pdf)
Klubmesterskab Lang 28/9-08. (pdf)
Sy´Fynsk 5-daws 2008
Fynbokarrussel den 19/8-2008 i
Margrethelund
Klubmesterskab sprint 2008
5. runde Byfræs den 7/2-08
4. runde Byfræs den 17/1-08
3.
runde Byfræs den 20/12-07
2.
runde Byfræs den 29/11-07
1.
runde Byfræs den 25/10-07
Fynbokarrussel Halling Skov 28/8-07. (pdf)
Klubmesterskab Sprint 21/8-07. (pdf)
Klubmesterskab Lang 19/8-07. (pdf)
Sy’fynsk 5daws 2007.
20070522 Splitsbrowser over vejvalgstræning i Svanninge Bakker.
B-løb og divisionsmatch i Slæbæk 22/4-2007.
Stillingen i Sydkredsens 2. div. den 15/4-07
6.
runde Byfræs den 22/3-07
5.
runde Byfræs den 15/2-07
4.
runde Byfræs den 25/1-07
3.
runde Byfræs den 21/12-06
2.
runde Byfræs den 16/11-06
1.
runde Byfræs den 26/10-06

Splitsbrowser fra Thurø Rev. Træningsløb/OPI mesterskab 4/11 2006.
Klubmesterskab Sprint (14/6-06)
Kval
 +
Finale

Sy’fyns 5daws 2006

C-løb i Brændeskov 2006

6. runde By-fræs den 22/3-06

5. runde By-fræs den 15/2-06

4. runde By-fræs den 25/1-06

3. runde By-fræs den 14/12-05

2. runde By-fræs den 16/11-05

Klubmesterskab lang 2005

1. runde By-fræs den 26/10-05

Klubmesterskab nat 2005

C-løb i Bregninge 2005

Klubmesterskab klassisk 2005

Fynbo-karrussel – Slæbæk 24/8-05

Klubmesterskab Sprint 2005

Sy’fynsk 5daws foråret 2005

Sidste runde Aften By-fræs 2004/2005 den 16/3-05

5. runde Aften By-fræs den 16/2-05

Vinterkarrussel den 29/1-05

4. runde Aften By-fræs den 19/1-05

Vinterkarrussel den 15/1-05